دانلود فیلم 300 (سیصد)

https://films.tarikhema.org/images/2011/06/300Poster.jpg

درباره فیلم ۳۰۰ هر ایرانی شنیده است. 300 عنوان فیلمی سینمایی محصول آمریکاست که در سال ۲۰۰۷ به روی پرده رفته بود. این فیلم به کارگردانی زاک اسنایدر از روی کتاب مصوری نوشته فرانک میلر به همین نام توسط شرکت «برادران وارنر» ساخته شده‌است.

خلاصه داستان

داستان فیلم اقتباسی است از نبرد ترموپیل که در سال ۴۸۰ پیش از میلاد بین سپاه ایران در زمان خشایارشا با سپاه یونان در زمان لئونیداس اتفاق افتاده است. در این داستان، ۳۰۰ نفر از رزم‌آوران اسپارت در برابر سپاه یک میلیونی خشایارشا مقاومت می‌کنند. این نبرد در تنگهٔ ترموپیل در نزدیکی آتن رخ می‌دهد و حدود سه روز به طول می‌انجامد. ارتش امپراتوری هخامنشی در برابر ۳۰۰ رزم آور اسپارتی در تنگهٔ ترموپیل متوقف می‌شود و تنها زمانی موفق می‌شود آنها را شکست بدهد که در اثر خیانت یک یونانی، راه دیگری برای دور زدن آنها و محاصره اسپارتی‌ها پیدا می‌شود.

اکران فیلم

فیلم ۳۰۰ که با استفاده از فناوری پرده آبی ساخته شده، توجه بینندگان و منتقدان بسیاری را به خود جلب کرده‌است و یک بازی رایانه‌ای نیز بر اساس آن منتشر شده‌است. این فیلم از ۱۸ اسفند ۱۳۸۵ (۹ مارس ۲۰۰۷) در آمریکا به نمایش عمومی در آمد و در دو روز آخر هفته با استقبال بسیاری در آمریکا روبرو شد و به فروشی معادل هفتاد میلیون دلار رسید که البته این فروش مناسب به علت اعتراض گسترده ایرانیان در سراسر جهان بود که حجم گسترده ای از خبرها را به خود اختصاص داده بود. به همین روی مردم که اعتراض سخت ایرانیان را مشاهده می نمودند کنجکاو بر دیدن فیلم می شدند و به همین قرار بود که فیلم فروش زیادی داشت.

پس از آن در سال 2008 فیلم ملاقات با اسپارتی‌ها که در واقع نگاهی طنز آلود به فیلم غیر واقعی و دروغ پردازانه 300 دارد ساخته شد. فروش فیلم ملاقات با اسپارتی‌ها معادل 85 میلیون دلار یعنی بیش از فروش فیلم 300 بوده است. از بازیگران این فیلم میتوان به کارمن الکترا سوپر مدل آمریکایی اشاره کرد.

واکنش برخی ایرانیان در مقابل فیلم

این فیلم متاسفانه ایرانیان را وحشی و غارتگر و سربازان یونان را فداکار و دلاور می‌نمایاند. همین امر باعث واکنش ایرانیان نسبت به ساخت و نمایش این فیلم شد؛ واکنش‌هایی که هم به شکل رسمی و هم به شکل غیر رسمی در فضای مجازی اینترنت نمود پیدا کردند.

تعداد زیادی از وبلاگ‌نویسان ایرانی، اقدام به ایجاد یک بمب گوگلی (وب‌گاهی که در اثر پیوندهای زیادی که به نشانی آن ایجاد شده، در رتبه‌های بالای جستجوی گوگل قرار می‌گیرد) زدند. به این ترتیب، وب‌گاهی که توسط ایرانیان برپا شده بود و در آن ابعاد مختلف اعتراض ایرانیان به چشم می‌خورد، در صفحهٔ اول جستجو به دنبال نام این فیلم در گوگل دیده می‌شد.

هم‌چنین ایرانیان اقدام به برپایی یک طومار اینترنتی علیه ساخت و نمایش این فیلم کردند (پیوند) که تا پایان زمان جمع‌آوری امضا، بیش از پنجاه هزار امضای مجازی برای آن جمع شده بود. در این طومار، با اشاره به تمدن ایران در دوران هخامنشی می‌آید: «ما از شرکت برادران وارنر، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان فیلم و برنامه‌های تلویزیونی در دنیا انتظار نداشتیم که حقایق به اثبات رسیدهٔ تاریخی را نادیده بگیرد، و با به تصویر کشیدن ارتش ایران در جنگ ترموپیل به شکل وحشیان دیوآسا به شهرت خود نیز لطمه برساند.» (برگردان از متن انگلیسی)

آنها می‌گویند علاوه بر تحریفات تاریخی که در فیلم رخ می‌نماید، چهره ایرانیان بی شباهت به هیولاها نیست، در حالی که در اصل کتاب مصور فرانک میلر نیز ایرانیان به همین شکل به تصویر در آمده‌اند. فیلم بسیار به رمان مصور فرانک میلر وفادار است.

خانهٔ سینما در روزهای پایانی سال ۱۳۸۵ در نامه‌ای اقدام هالیوود در دنیای کوچک سینما را محکوم کرد. گروه فیلم و سینمای فرهنگستان هنر هم در نامه‌ای به یونسکو، تولید و پخش فیلم سیصد را «مخرب‌تر از تخریب بناها و آثار ارزشمند مرتبط با میراث تمدنی ملل و اقوام» خواند.[۳]

یادداشت‌ها

 1. ↑ Hatfield, Daemon. 300 Marches to PSP. IGN. بازدید در تاریخ ۱۲ آوریل ۲۰۰۷.
 2. ↑ 300. boxofficemojo.com. بازدید در تاریخ ۱۲ آوریل ۲۰۰۷.
 3. ۳٫۰ ۳٫۱ ۱۳۸۶، صص ۲۱-۲۰.

***

“300” ، تلاشی نوین برای بدبین نمودن افکار عمومی جهان نسبت به مردم ایران و تاریخ و تمدن ایرانی است که همزمان با تشدید تهدیدات امریکا علیه ایران ، با تبلیغات بسیار فراوان بر پرده سینماها می رود و پیش بینی می شد به یکی از فیلم های پرفروش  تبدیل شود .

در این فیلم ، که “یاهو” داستان آن را “سرآغازی برای دمکراسی” نامیده است، ایرانیان ، مردمانی هیولا صفت ، فاقد فرهنگ و شعور و انسانیت قلمداد می شوند که جز حمله به سرزمین های دیگر، تهدید صلح و کشتن انسان ها ، چیز دیگری نمی دانند و البته در مقابل این قوم ” شرور” چاره ای جز جنگ و نابودی آنها نیست تا بلکه جهانیان از دست این ” محور شرارت” رهایی یابند .

فیلم 300 ، به داستان جنگ ایران و یونان در “ترموپیل” -گردنه ای در یونان، بین کوه اویته و خلیج مالیک-  بر مبنای روایت  «هرودوت» درکتاب “جنگ پارسی‌ها” می پردازد .

در این اثر سینمایی ، “لئونیداس” پادشاه اسپارت، فقط یک ارتش کوچک 300 نفری دارد که در مقابل سپاه عظیم ” خشایارشا” -پادشاه ایرانی – که تا پشت دروازه های شهر آمده اند ، ایستادگی می کنند و سرانجام گوژپشتی دروازه‌های شهر را به روی ایرانیان وحشی باز می‌کند .

به روایت غربی ها،  آن 300 نفر  سه روز در برابر سپاه120 هزار نفری ایران مقاومت کردند و در همین سه روز یونانیان علیه ایرانیان متحد شدند و بدین ترتیب زمینه برای شکست لشکر ایران و برپایی دمکراسی فراهم شد .

در فيلم توهین آمیز و به شدت ضدایرانی 300 ، که به کارگردانی “زاک سنايدر” ساخته شده است ،  جرارد باتلر، لنا هيدی، وينسنت ريگان، مايکل فسنبدر  ،دومنيک وست و …   بازی می‌کنند.

در فیلم 300،  ایران ، نمادی از  دیکتاتوری و بی خردی و توحش است و یونان( غرب)  سمبل دموکراسی و مبازره با آدم کشی و تجاوز .
به عبارت دیگر ، 300، فیلمی است هدفمند که در آن تقابل تاریخی هیولا و فرشته ( شر و خیر ) ، به نمایش در می آید و در این میان ، نقش هیولا متوجه ایرانیان است . این درحالی است که به روایت تاریخ ، در آن مقطع زمانی ، ایرانیان به آزادی های فردی و حقوق اقلیلت ها و زنان و … رسمیت داده بودند ولی در یونان و کل اروپا ، برده داری و بدوی گرایی ، مشخصه ای بارز به شمار می رفت .

زنان ایرانی در این فیلم “همه جایی” و مردانشان با قیافه هایی که تروریست های امروزی( از نگاه شهروند غربی) را تداعی می کند ، به نمایش در آمده اند .

این فیلم در تحریف واقعیت ها به حدی بی پروا و ناشیانه عمل کرده است که در صحنه ای از آن برای خشایارشا “قلیان” چاق می کنند در حالی که در آن زمان چیزی به نام قلیان در دنیا وجود نداشته است . با این حال از آنجا که در میان مردم امروز ایران ، قلیان رواج دارد ، سازنده فیلم از ان استفاده کرده است!

با توجه به تبلیغات گسترده ای که بر روی این فیلم شده و در موتور های جستجو نیز این اثر مجعول سینمایی رتبه بالایی دارد ، پیش بینی می شود همزمان را اکران این فیلم ، که صحنه های پرشکوهی نیز دارد ، موج جدیدی از تبلیغات ضد ایرانی در جهان آغاز شود به ویژه اینکه در این برهه زمانی ، غرب و به ویژه آمریکا در صدد توجیه اقدامات خود علیه ایران هستند و چه ابزاری بهتر از سینما می تواند آنها را در بسیج افکارعمومی علیه ایران و فرهنگ وتمدن آن ، کمک کند؟

متاسفانه ، عدم توجه به تاریخ کهن ایران و حتی کتمان آن توسط افراطیون وطنی ( یادمان هست که اوائل انقلاب افرادی مثل خلخالی می خواستند حتی تخت جمشید را هم ویران کنند) باعث شده است در مقابل چنین حرکت هایی ، چیز زیادی برای عرضه در سطح جهان نداشته باشیم .

این مساله فقط درباره سینما صادق نیست و امروزه ، بسیاری از ایرانیان به حدی از تاریخ پرشکوه ایران بی خبرند که حتی برای ساده ترین پرسش های تاریخی نیز جوابی جز “نمی دانم” ندارند و این خالی الذهن بودن باعث شده است که اگر فیلم 300 در ایران نیز اکران شود ، مخاطبان ایرانی هم آن را باور کنند ، چه رسد به مردمان کشورهای دیگر در 5 قاره جهان که در سال های اخیر فقط تصویری منفی از ایران به انها نشان داده شده است و اینک قرار است به آنها گفته شود ایرانی که “محور شرارت” است ، نه فقط امروز که از دیرباز منشأ شرارت بوده و اجداد ایرانیان امروز ، همین وحشی های زشت ، آدمکش و نفهمی هستند که در فیلم “300” می بینید!!

اگر فیلم ضد ایرانی “بدون دخترم هرگز” توانست چهره ای منفی و کریه از ایران امروز در جهان به نمایش گذارد ،” 300″ مأموریت دارد این منفی گرایی را به اعماق تاریخ ایران ببرد.

در برابر این فیلم چه باید کرد ؟

هرچند کار زیادی نمی تواند در این باره انجام داد ، ولی یکی از بهترین راه ها ، نقد فیلم و نشان دادن واقعیت ها در موتورهایی مثل “گوگل” است تا مخاطبان اینترنت که با سرچ عنوان فیلم به دنبال اطلاعات بیشتری در باره آن هستند ، صدای ما را هم بشنوند . اما چه کنیم که این اتفاق بیفتد و حرف ها ما جزو اولین یافته های گوگل باشد؟

یونس شاملی

جنجال درباره فیلم”300″

اکران فیلم “300” در کشورهای مختلف همچنان ادامه دارد. “300” بازگو کننده حمله سپاهیان خشایار شاه به یونان است که در پای گردنهء ترموپیلا  با مقاومت 300 جنگجوی یونانی مواجه می شوند و سپس به خیانت یکی از آنان بر اسپارتها غلبه میکنند. فیلم 300 با تصویر دراماتیک مرگ 300 اسپارت یونانی به پایان می رسد.

“300” که بر اساس رمان فرانک میلیر به همین نام ساخته شده است  با توجه به صحنه ها، زمینه های تصویری و دیالگوهایش بیشتر یک فیلم حماسی، تخیلی و تاریخی است و با جلوهای زیبا و گوناگونی که در طول فیلم از نظر می گذرد جذابیت فیلم را برای بیننده اش بیشتر کرده است. “300” مثل هر فیلم دیگری بی عیب و نقص نیست و  جنبه هایی از واقعیتها را در لوای همان نوع نسبتاً همیشگی قهرمان پرستانه به تصویر کشیده است. برای نمونه تصویر مقاومت 300 اسپار در مقابل بیش از یک ملیون سپاهیان خشایار شاه  غیرعقلانی و دور از واقعیت است. البته در این راستا اگر در تعداد 300 نفری اسپارتها واقعیتی نهفته باشد، اما بسیج بیش از یک ملیون و به روایتی بیش از دو ملیون سریاز در آن تاریخ برای خشایار شاه، نه با واقعیت سازگار است و نه با عقل سلیم. بنابراین بزرگ نمائی های فیلم گاه واقعاً کمیک هستند، بویژه آنجا که باران تیر تیراندازان سپاه پارسیان آسمان روشن را تیره و کاملاً تاریک میکند!

آنچه که جای تعجب دارد واکنش بخشی از جامعه فارس زبان ایران در واکنش به ساخت فیلم 300 است. به زعم منتقدین به این فیلم، گویا  کشوری که امروز ایران نامیده می شود، نزدیک به 2400 سال پیش، مردمی متمدن بوده اند و نشان دادن قهاریت و وحشیت آنان دور از واقعیت بوده است. این در صورتیست که در فیلم 300 هر دو طرف به گونه ایی وحشی نشان داده می شوند. وحشیت سپاهیان خشایار شاه در ساختن درختی از کشته شده ها و وحشیت اسپارتها با ساختن دیواری از مرده های سپاه پارسیان به نمایش در می آید. در عین حال کشتن سربازان نیمه جان پارسی با نیزه، به مثابه تیر خلاص امروزین، توسط اسپارتها نیز چندان متمدنانه جلوه نمی کند.

داستان این فیلم مربوط است به دوران سرکردگی پارس ها در حدود 2400 سال پیش، دوره ایی که حاکمیت خان خانی، فئودالی و برده داری بر حدوداً ایران امروز احاطه داشته است. اولاً؛ واکنش بخشی از جامعه فارس به همراه جمهوری اسلامی به اکران فیلم 300 در واقع پذیرش وحشیت های اعمال شده توسط پادشاه هان آن دوره است. درعین حال داستان فیلم، آنچنان که عنوان شد، با شیوه ایی حماسی، تخیلی و تاریخی بازگوکننده بخشی از تاریخ پارسها در این سرزمین بوده است و به ایرانیان غیر فارس ارتباط چندانی ندارد. دوماً؛ نوع واکنش بخشی از جامعه فارس زبان ایران نسبت به این فیلم بشدت هستریک و غیر واقعی است. اعتراض به چهره های خشن پارس ها در آن دوره ابداً دور از انتظار نیست. در آن دوره نه تنها پارسها، بلکه دیگر اقوام و ایلات نیز به دلیل زیستین در محیطی خشن، دارای چهره های خشن تر و زمخت تری بوده اند. این واقعیت را میتوان حتی از روی تصاویری که در 100 تا 150 سال پیش تا به امروز باقی مانده است نیز مشاهده کرد. چه رسد به اینکه درازای تاریخ چهره ها را 2400 سال به عقب بکشیم! بنابراین اساس واکنش بخشی از جامعه فارس ایران نسبت به این فیلم بر مبنای احساسات رمانیزه آنان از تاریخ ایران شکل گرفته است تا واقعیتهایی که واقعاً حادث شده اند.

جالب ترین بخش ماجرای واکنش نسبت به فیلم “300” سکانداری مسئولین رژیم جمهوری اسلامی از معاون رئیس جمهوری، نمایندگی ایران در سازمان ملل، بعضی از سفارتخانه های جمهوری اسلامی گرفته تا سایت بازتاب، روزمانه همشهری و… در مخالفت با نمایش این فیلم است. مخالفت و واکنشی که قند در دل به اصطلاح ایران دوستان ناب!! آب می کند و جمهوری اسلامی را با افراطیون فارس ایران هم رای و هم قدم  می کند! هدفی که جمهوری اسلامی از چندی پیش آشکارا در این جهت گام برمیدارد.

حرکت فریبکارانهء جمهوری اسلامی با تکیه بر سانتی مانتالیسم ناسیونالیسم فارس امروز افکار عمومی جامعه و بویژه افکار عمومی بخشی از جامعه فارس ایران را به قربانگاه فریب خود کشانده است. حالا رهبران مذهبی و اسلامی ایران طرفدار خشایارشاه شده و علاقمند تاریخی شده اند که به اسلام هیچ ارتباطی ندارد. البته در عین حال نیز نباید به واکنش جمهوری اسلامی در قبال حوادث فیلم 300، در 2400 سال پیش ایراد گرفت، چرا که  رژیم جمهوری اسلامی از سوی دیگر حاکمیت  ملت فارس بر مقدرات ایران چند میلیتی است. حاکمیتی که متاسفانه گرایش ارتجاعی جامعه فارس سکان دار آن است.

جالبتر دیگر اینکه تمامی مسئولین جمهوری اسلامی در مصاحبه های خود تصاویر فیلم “300” را توهین به ایرانیان تلقی کرده اند. این در حالی است که در اغلب فیلم های امروزی ایران نه تنها توهین و اهانت به کشورهای دیگر به وفور یافت می شود، حتی در این فیلمها شهروندان غیرفارس خود ایران مورد استهزا و اهانت قرار میگیرند. متاسفانه افکار عمومی جامعه فارس ایران در هشتاد سال اخیر چنان بافته شده است که برخورد علیه خود را حتی در پرده سینما نیز برنمی تابد.

از سوی دیگر اینکه؛ رشد و توانایی کیفی جامعه ایران وقتی حتی همین امروز نیز در آغاز قرن 21 دارای رژیمی عقب مانده، مذهبی و نژدادپرست را بر پیکر خود لمس می کند، چگونه می تواند مدعی داشتن رژیمی متمدن در 2400 سال پیش باشد؟ شاید ناسیونال شونیستهای ایران در پاسخ این پرسش بگویند که؛ ایران هر روز صد گام به عقب برداشته است!! اما کدام عقل سلیم است که چنین تصوراتی را بپذیرد؟

واکنش غیر معقول ناسیونالیسم افراطی فارس در هم پالگی با جمهوری اسلامی نسبت به فیلم “300” خاطره سلمان رشدی و معروفیت او را در سطح دیگر زنده کرد و زمینه های فروش هر چه بیشتر این فیلم را فراهم ساخت. به گونه ایکه این فیلم می رود به پرفروش ترین فیلم سال بدل گردد.

پخش آنلاین با زیرنویس فارسی

لینک دانلود✈️

💥مقایسه قیمت تور مسافرتی بین همه آژانس های ایران، اول مقایسه کن بعد تور بخر✈️ 💥


ممکن است شما دوست داشته باشید
137 نظرات
 1. حميدرضا می گوید

  اين كه آمريكايي ها اين فيلم را ساخته اند نشان ميدهد كه آن ها از شكوه و عظمت ايران در دوران هخامنشيان آگاه هستند و به همين خاطر مي خواهند ساير جوامع از آن آگاه نشوند. از قديم و نديم گفته اند :
  حسود را سرزنش نكن كه خود در آتش حسادت خواهد سوخت.

  البته ما بايد با تمام توان خود از گذشته و تاريخ درخشان خود دفاع كنيم و اجازه ندهيم كه هر كس و ناكس بي فرهنگي از آن سخن بگويد.

  با تشكر

  1. احمد توکلی می گوید

   یک آریایی درباره فیلم سیصد می گوید: این جنگ نرم است که جمهوری اسلامی ایران در آن شکست خورده است زیرا نمی تواند درباره نماد فروهر و کوروش بزرگ فیلم سینمایی به طور حماسی درست کند و روانه جهان کند تا اکران شود

 2. احمد می گوید

  اين مملكت صاحب نداره.اگه صاحب داشت به جاي خرج ميليارد توماني فيلم هاي يوسف و مختار بايد تاريخ باشكوه ايران را به صحنه ميكشيدند.در تاريخ معلومه كه مختار انساني فاسد ورياح كار بوده و فقط براي قدرت ميجنگيد نه چيز ديگري واما در مورد يوسف اينكه اين داستان داستاني بيش نبوده و مصري ها هم عليه اين فيلم اعتراض كردند كه ما در تاريخمون چنين شخصيتي نداشتيم.

  1. محمدصالح می گوید

   @احمد, سلام شمااشتباه فکرمیکنید مختارهرنیتی داشت به علت خون خواهی امام حسین کارش ارزشمند بود وبرای فیلم یوسف فقط کافی به فهرست قران نگاه کنی مصری هامسلمانند وقران روخوندند برای فیلم های ملی تلاشهایی صورت گرفته

   1. فریبا می گوید

    اره مثلا بانوی سردار؟!!! این فیلم کمترین بودجه ممکنه رو داشته با وجود اینکه بی بی مریم بختیاری برای همین قرن معاصر نه 2500 سال پیش!!! خب نمیسازن نمیخوان که بسازن… چون بدشون نمیاد بگن ایرانی ها تا قبل از اسلام بربر بوده و بعد از اسلام عربها اومدن ادممون کردن! چون نونشون تو پذیرش این موضوع از طرف مردمه

   2. mohammad2020 می گوید

    سلطان …ما میگیم چرا از تاریخ خودمون فیلم نمیسازیم..

   3. پارسا می گوید

    هیچ شکی در آن نیست اما تاریخ ملت ما و هویت ایران ما با اون همه اقتدار چه می شود با ساختن این فیلم ها برای عرب ها تبلیغ میکنیم پس تاریخ و هویت خودمان چه میشود،؟

   4. علی می گوید

    چرا سانسور شدس خب یه نوشته میذاشتی که سانسور شده 😒😒😒

  2. علیرضا می گوید

   سلام علیکم بزرگوار لطفا بیشتر تحقیق کنید.
   اگه قران را قبول دارید جوابتونو از قران راجب حضرت یوسف میگیرید

   1. فریبا می گوید

    برادر من حرف ایشون درسته شما هم اگر قرآن میخوندین متوجه میشدین که بیشتر از یه فیلم کوتاه ازش در نمیومد اصل موضوع انکار نمیشه بلکه تاریخه که داره تحریف میشه! فیلم حضرت یوسف 1% از قرآنه 99% از رمان تخیلی تاریخی سینوهه!!!!
    چه ایرادی داره بجای گارد گرفتن و تعصب نشون دادن یکم مطالعه کنید خب

   2. ایران می گوید

    داداش ما نمی گیم حضرت یوسف وجود نداشته میگیم که اصلا در تاریخ مصر وجود نداشته اگر هم تحقیق کنید تاریخ مصر رو، میفهمید که در زمان فرعون چهارم یهودی وجود نداشته

  3. سجاد می گوید

   تاریخ ۷هزار سالمونو ول کردیم چسبیدیم به یه ایل ملخ خور

  4. sara.d می گوید

   وا مگه قرانو تاحالا نخوندی؟علاوه بر اون تو کتابهای تاریخی بزرگان وعلمای قدیم هم اشاره هایی به حضرت یوسف(به خصوص راجب زیبای درون وبیرون حضرت یوسف )کرده اند و اینکه مختار هم ادم شریفی بوده و در اخر انتقام امام حسین رو از ادمای شیطان صفت میگیره
   و من خیلی دوست دارم که فیلمی راجب تاریخ باستان ما درست بشه چون هرچی فیلم تاریخیه مربوط به دوران قاجاروپهلویه

   1. عماد می گوید

    امام سجاد هم بعدش نه کارشو تایید کردن نه تقبیح، مختار یسری مشکلات داشته، کاملا با نیت خون خواهی نبوده

  5. شیعه می گوید

   ریا یا ریاح التماس سواد

  6. Hooman.H.N می گوید

   من این حرف شما را قبول دارم مختار شخصی بوده که دنبال انتقام و حکومت بوده در صورتی که در اسلام انتقام جویی حرام است

 3. رضا می گوید

  به دوستان فیلم دوست و فیلم شناس پیشنهاد میکنم مقاله من رو هم درباره فیلم 300 بخونن، شاید نظرتون عوض شد، شاید!

  http://my365news.com/fa/?p=2122

  1. بهرام گور می گوید

   @رضا, مقاله شما رو خوندم … هر چند فیلتر بود سایتش ولی وی پی ان داشتم … کاملا بهت حق میدم سر این فیلم و دیدگاه شما درباره اون … هیچ چیزی بی حکمت ساخته نمیشه ولی باید به این هم اشاره میکردی که تمامی سرباز های خشایار شباهت بسیار کاملی به عرب ها داشتن… و نویسنده این فیلم خوب میدونسته که عامل بدبختی سیه روزی و عقب ماندگی و خونخواری ایرانی ها همین عرب های وحشی و سوسمار خور بودن … نمونش هم کله سیاه های جمهوری اسلامی …

   بگذریم ازت ممنونم که این پست رو گذاشتی

   1. اشکان می گوید

    @بهرام گور, تا جاهایی باهات موافقم ولی کجا ایرانی ها شبیه اعرابن بیشتر شبیه سربازایه موردور تو ارباب حلقه هاند بعدم همه میدونن یونانی ها و مخصوصا مقدونی ها مثل گرگ وحشی بودن مثل اسکندر

    1. مهدی می گوید

     @اشکان
     خیلی چرت گفتی
     میدونی یونان مهد علم و فرهنگه؟

     1. اشکان می گوید

      @مهدی, آخه آدم حسابی تیمورلنگم بااون وحشی بودنش عالما و ادیبا رو دوست داشت چه ربطی داره اصلا راست میگی اونا اهل علم و فرهنگن پس ماوحشییم.تو تمام کتاباشون لغب بربر به مادادن کدوم با فرهنگی از این ضرا میزنه تازه چون گیرشون وحشی نیفتاد منابعشون کامله ویلا عربا یونانیا و مغولا چیزی از منابع مانزاشتن.ببخشیدا ولی من یه بچه 16 سالم از10 سالگی هم تاریخ خوندم حتما نقطه افتخاری داره که تو بچگی ازش خوشم اومده نه مثل شما ها تو جوونی جوگیرشم 4تا کتاب بخونم.

     2. كامران می گوید

      @اشکاندر مورد امير تيمور لااقل ايشون اهل علم و ادب را هم دوست داشت ولي شاهان پارسي مثل سگ هار گاز مي گرفتند اهل علم هم دوست نداشتن و فقط و فقط تك زباني من در اوردي و لهجه عليل پارسي را تبليغ مي كردند راستي منظور از تمدن داريوش بيني بر گوش بر و چشم در ار نيست ,

     3. فریبا می گوید

      بله یونان مهد عرفان و فلسفه و تمدنه! اما ایران هم دست کم که نداره هیچ تو خیلی موارد همین یونانی ها با مطالعه آثار دانشمندها و فلاسفه ایرانی به جایگاه و دانشی دست پیدا کردن… دانشی که بخاطر جنگهای صلیبی و حمله موغول ها یا بعدها پادشاهان عثمانی و حتی ظلم بعضی از پادشاهان ایرانی به دانشمندای ایرانی و خونه نشون کردنشون به نسلهای بعدی نرسید و بهره ای به خودمون نرسوند و یونانی ها رو باسوادتر کرد!!!! البته ناگفته نماند دانشمندایی هم داشتیم مثل خیام که کلا خسیسی میکردن تو یاد دادن و شاگرد گرفتن

     4. عباس می گوید

      درسته ولی یه خورده تحقیق کنی تو زمانای قدیم دانشمندای یونانی میدومندن ایران درس میخوندن

     5. عباس می گوید

      منم همینطور کتاب خوندم که میگم

    2. ممد می گوید

     دهنتxD

 4. امین می گوید

  سلام دوستان بد قضاوت نکنیم فیلم 300 وحشی گری و نفرت از ایران رو یادآور میشه نه شکوه و عظمتش

 5. امین می گوید

  سلام دوستان بد قضاوت نکنیم فیلم 300 وحشی گری و نفرت از ایران رو یادآور میشه نه شکوه و عظمتش. ممنون

 6. ياسر می گوید

  آقايان لطفأ برويد سرى به جيرفت و تمدنش و تخت جمشيد چهره هايش بزنيد تا متوجه شويد استناد چهره هاى فيلم ٣٠٠ كاملأ وارونه است.
  دليل نميشود هر چه به اعماق تاريخ فرو رويم با چهره هاى زشت و خشنترى مواجه شويم.
  شهر پمپى را به ياد بياوريد.
  با اينكه در قلب تمدن روم باستان قرار دارد اما بازسازى چهره ها نشان ميدهد انسانهاى زيبا در عصر بدويت اروپا نيز وجود داشته اند.
  ما ايرانيها عادت كردهايم بگوييم اولين سگ كه به فضا رفت ايرانى بود؟!!!!!
  خدا ايرانى است !!!!!!
  خداوند انسانهاى ديگرى به جز ما آفريده كه همه مثل ما قابل احترامند.
  آقاى شاملى ميشه بگيد كى دكتراى باستانشناسى و سياست گرفته ايد؟
  اصلأ ميدانيد سينما چيست؟
  استنادهاى شما براى توجيه مانند داستان سيصد ميماند.
  لطفأ سعى كنيد در مورد ضمينه اى كه تخصص نداريد اعمال نظر نفرماييد چون ضربه اى كه انسانهايي مثل شما به تاريخ فرهنگ و هويت ايران زده اند بيشتر از ضربه ى چنگيز مغول و اسكندرست

  1. اسماعیل می گوید

   آقا جون جیرفتی ها خودشون از کثیفترین ادمهای روی کره ی زمین هستند

   1. م می گوید

    وقتی در مورد تمدن جیرفت و مردمش چیزی نمی دونی خفه شو تو در مورد حرفی که می خوای بزنی اول فکر کن بعد زر بزن

  2. مهدی می گوید

   @ياسر,
   شما که مدعی تمدن هستید اول احترام گذاشتن به نظر دیگران رو یاد بگیرید.

   1. رها می گوید

    سلام-بانظرت كاملا موافقم.بهتره اول احترام گذاشتن به نظرديگران ويادبگيرن

 7. فرید می گوید

  بله وقتی فیلمسازان ما “کارگردانان ما ” تهیه کنندگان ما” مسولینی که در ارتباط با تهیه فیلمهای تاریخی هستند حرکتی نکنند و عیبو عار بدانند که تمدن ایران زمینو به رخ جهانیان یا حتی ایرانیان داخلیو خارجی به تصویر بکشند . باید منتظر چنین پیامد هایی هم باشیم. بنده نمیگویم ساختن فیلم مختار یا …….اشکال داره اما …اما….اما.. فیلم 300 یک توهین خیلی بزرگ به ایرانو ایرانی بود اما ماشالله اینقدر به ایرانو “ایرانییو” تمدنو “فرهنگ خودمون بی اهمیت بودیم که انگار نه انگار که توهینی شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!متاسفانه ایران همیشه به جای اینکه از دشمن ضربه بخوره اولین ضربه رو ار خودش میخوره. ایرانیهایی که احساس متمدن بودنو دارند و خود شیفته غرب هستند . حتما همه ما دیدیم . همونایی که از ایرانی بودن خودشون خجالت میکشندو دربست فرهنگ غربو بدون چونو چرا قبول کردند ومیکنند. وقتی” خودمنو” گذشتمونو”انکار میکنیم خب بایدم انتظار بدتری هم داشت. اینکه من فقط بدونم شخصی به اسم کوروش یا داریوش یا… بشناسم که روزگاری پادشاه ایران بوده کافی است؟ قطعا نه باید با نگاه تازه وجدیدی تاریخ ایرانو خوند .تاریخی که به دست تاریخنویسان خود ما نوشته شده نه به دست غربیها.

  1. saman می گوید

   ببین دوست من یکم بیشتر در این باره تحقیق کن همه چی رو میفهمی مثلا همین خیارشور شاه توی یه مهمانی جلوی چشم همه عریان راه بره ……می خای توی رسانه ی ملی این رو هم واست پخش کنن وحالا خیلی چیزای دیگه که توی هخامنشیان ازدواج با محارم وجود داشته ……….وقت ندارم …افسوس که حرف واسه گفتن زیاده خودت برو تحقیق کن

   1. saman می گوید

    ببخشین از همسرش خواسته عریان راه بره و از جلوی چشم هم رد شه..بای

    1. سعيد می گوید

     @سعيد, ازهمه دوستان عذرخواهي مي كنم.بابت اين واژه ها.اما اين بي اصل ونسب لايق بيش ازاينهاست.شما بنده روعفوكنيد.متشكرم

    2. سعيد می گوید

     @سعيد, دوستان بابت اين واژه ها ارهمه شما عذرخواهي ميكنم.امااين نانجيب لايق بدترازايناست.متشكرم

     1. اشکان می گوید

      @سعيد, یعید کیه من هرچی گشتم نتونستم پیداش کنم و نمیتونم بینم چی گفته که جوابشو بدم

    3. اشکان می گوید

     @saman, اینم یه سری از همونایی که این فیلم ساختن باب کردن که امثال توی خرو بر ضد تاریخ کشورت متنفر کنند این 1 و 2 اینکه ازدواج با محارم فقط یکبار برای همیشه توسط کمبوجیه انجام شد که موبدان بعد از مرگش این کار را ممنوع اعلام کردن و دیگه هم در تاریخ تکرار نشد و 3 اینکه اگر آدم های بدی بودیم چرا امام حسین با شهربانو دختر یزدگرد سوم ازدواج کرد و توسط اعراب به شهادت رسید نه مثل امام حسن توسط زنش، با اون شرایط امام حسین شهربانو همیشه یار امام حسین بود گاگول خان برو بخون بعد ضر بزن، جرات داری منبعتم بگو تا دهنت رو سرویس کنم

     1. مهدی می گوید

      @اشکان,
      منبعش کل کتابهایی ست که ایرانیا ننوشته باشنش.

    4. عباس می گوید

     به شما غرب پرستا هیچ جوره نمیشه چیزی فهموند

    5. م.اسماعیلی می گوید

     این روایت هیچ سند تاریخی نداره و باید به جای نقل قول های این و آن و نوشته های مبهم بری کتیبه ها و منابعی رو بخونی که به حقیقت نزدیک تر اند.

   2. ف می گوید

    همچین با آبو تاب بعریف کردی که گویی خودت در اون زمان ناظر چنین عملی از طرف خشایار شاه بودی.!!!!!!!!! میشه خواهش کنم که چند کتاب معتبر معرفی کنی ؟که البته نوشته فقط تاریخ نویسان خودمون باشه!!!! در ضمن اگر اگر اگر چنین چیزی بوده بنده هرگز نگفتم که در تلویزیون نشون بدند. ببخشید این همه فیلمهای خارجی تلویزیون نشون میده که بدون سانسورش پر از صحنه های سوپر و غیره است. اما سانسور میشه.نمیشه؟ اما این دلیل نمیشه که از اصل موضوع آدم دور بمونه.

    1. اشکان می گوید

     @ف, آقا فرید حالا فیلم نسازن کلامونو باید بندازیم هوا چون اون از فیلم کوروش که ساخته نشده مجوزو پاره کردن و اونم از فیلم ستاره ی سهیل شبکه ی نمایش که با 300 و فیلم اسکندر فرقی نداره که خسرو پرویز بدبختو چی به روزش آوردن

   3. کورش می گوید

    @samaNباز تو برو از تاریخ کثیف عرب تحقیق کن زمانی که اونا فقط میتونستن تا 1000بشمرند تو ایران ساختمان دو پی ضدزلزله میساختن………. خاک تو سرت که از ایرانت بد بگی سگ عرب

    1. اشکان می گوید

     @کورش, باریکلا باریکلا باریکلا

  2. ناشناس می گوید

   عزیزم مشکل از مسئولینه وقتی این همه نفت داریم چرا ازش تو فیلم های باستانی و تمدن با شکوه خود فیلم نسازیم

 8. جلال می گوید

  باسلام.میخواستم به کسانی که حوصله دارند چند ساعت به تماشای فیلم وتبلیغاتش بنشینند توصیه کنم بدنیست تحقیقات غربیهای بی طرف راجع به تاریخ ایران مثل ماریزان موله(marijhan mule) و هرتزفلد و گیرشمن یا ترجمه ی فارسی آنها تحت عنوان سرزمین جاوید فقط جلد دوم آن که سرگذست جنگ ترموپیل را مستندا ذکر کرده از نظر بگذرانند.
  آن وقت خودشان قضاوت کنند چون فقط شخصی با روحیه و سعه ی صدر خشایارشاه می تواند با دشمن شکست خورده چنان رفتار متمدنانه و جوانمردانه داشته باشد.تاریخ ثابت کرده که کشورهای متحد یونان همان طور که واقعیت بوده با سپاه 300 نفری حتی در موقعیت تنگه ترموپیل به جنگ ارتش نیرومند ایران نمی رفته…
  شاید تغییر عقیده دادید.

  1. فرید می گوید

   قبولت دارم جلال جان

  2. اشکان می گوید

   @جلال, ایشون درست میگن بعد هم تاریخدانانه به نام خارجی هم این فیلم را محکوم کردن و تازه اینکه لئولیداس بخاطر قوانین کشورش عقب نشینی نکرد وگرنه مثل سگ در میرفت مقدونی ها هر کی از جنگ در بره را میکشتن تازه چرا اون 6000 نفر حماسه آفرینی نکردن ولی این مرتیکه فقط با 300 نفر موند و بعدش تو مقاله ی این سایت نوشته شده بود که این جنگ 3 روز طول کشید و با خیانت یک یونانی به پیروزی رسید لطفا داستان این جنگ را از ویکی پدیا بخوانید

   1. مهدی می گوید

    @اشکان,
    اولندش مرتیکه نبود و leonidas بود
    دومندش ویکیپدیا منبع معتبری نیست
    سومندش اون 300 نفر اسپارتاای بودن و اون 6000 نفر آتنی

    1. اشکان می گوید

     @مهدی, منبع معتبر حتما تویی من کتاب خشایارشاه پادشاهینوین گرا هم خوندم تازه حدود 50 صفحه از کتاب داریوش امپراطور پارسم اختصاص به خشایارشاه داره.من کتاب های تاریخ امپراطوری رم و مصر و چینم خوندم در بین تمدن های باستانی یونان و مقدونی از همه وحشی تر بودن.من چون انگیلیسی هم بلدم مطالب مربوط رو تو سایت های انگلیسی هم خوندم.تازه میگی 6000 نفر آتنی بودن یعنی چی؟ یعنی آتنی نمتونه حماسه بسافرینه؟من با 300 نفر با کسی دعوا نمیکنم چه برسه به جنگ مرتیکه دوست داشت معروف شه.

 9. کورش می گوید

  باید به ایرانمون و تاریخش افتخار کنیم زمانی که اعراب فقط تا هزار میشماردن تو ایران ساختمون دو پی ضدزلزله ساخته میشد که تخت جمشید نمونه ای از اونا هستش عزت و کرو کورش همتا ندارد……

  1. مسعود می گوید

   سایه زندگی عرب گونه باعث تولید چنین ادمایی با مغز شسته شده میشه درود بر تمدن بزرگ ایران

 10. غزل می گوید

  سلام به همه ی دوستان عزیزم با هر نوع اعتقاد و مذهبی و بینشی که دارند.دوست های خوب و کتاب خوونم
  من کاری به تحقیق و اینجور چیزها ندارم.فقط چند تا سوال دارم.
  1 ایرانی هستید یا نه؟
  2 به ایرانی بودنت افتخار میکنی یا نه؟

  3 از اینکه فرمانروانیانی مثل کوروش و داریوش و البته خشایار شا باعث گسترش ایران شدند به خودت میبالی یا نه؟
  3 میدونی که ایران جزء اولین کشورهایی بوده که احدیت رو ستایش میکردند یا نه؟
  اگر جواب این سوالاتت مثبت بود بنابراین فیلم 300 رو محکوم میکنی اگر نه ازت می خوام بگی هویتت ایرانییت و عرق ملی ات کجا رفته بهاش یه کم فکر کن زیاد وقتت نمیگیره.

  1. مهدی می گوید

   @غزل,
   جایی نرفته
   با دیدن ایرانیان واقعی نابود شده.
   (ولی دمت گرم.مثل بقیه به امثاله من بی احترامی نکردی!)

 11. aram می گوید

  افسوس که در ایران هیچ دولت مردی برای سرفرازی ایران دلش نمیتپد باید غربی ها دلشان برای ایران بسوزد ما بیشتر درباری تازیان فیلم درست میکنند افسوس صد افسوس

  1. اشکان می گوید

   @aram, تازه مجسمه ی سردار دلاورمان آریوبرزن که صد برابر لئولیداس حماسه آفرینی کرد و افسوس که عده ای او را با این مردک مقایسه میکنند هم می خواستند بردارند که جوانان ایران دوست مانع این کار شدند

 12. ساسان می گوید

  ننوشته اید کدام یک از فیلم های دوبله شده یا زیرنویس فارسی دارند کدام یک ندارند

  1. اِنی کاظمی می گوید

   فیلم هایی که قبل انقلاب ساخته شده اند دوبله و باقی زیرنویس هستند.

 13. محمد می گوید

  تو رو به هرچی میپرستی من فقط یه خواهش ازت دارم فقط وفقط همین من حتی رفتم کتاب اختصاصی اون رو هم گرفتم خوندم تا اطلاعاتم بیشتر بشه من ازت خواهش دارم که فیلم اسکندر مقدونی رو بدون کوچکترین سانسوری و در یک پارت و با کیفیت Full HD بذاری نسخه ی دویست و خورده ای دقیقه اش رو بذاری بازم ازت تمنا میکنم که بذاری التماست می کنم ……. من منتظرم عزیزم

 14. سارا می گوید

  پوشکین میگه:گر چه سرزمین خود را سرتاپاسر خرد میشمارم امانمیپسندم دیگران در این حس با من شریک باشند.

 15. حسن می گوید

  سلام به همگی
  من همه ی نظرات را خواندم . کلا باید بگویم ما ایرانی ها با هم مشکل داریم . غربی ها فیلم سیصد را می سازند این یکی به جیرفتی ها فحش میده.
  همین کارها را انجام می دهید که دیگران جرات پیدا میکنند هرکاری که بخواهند بکنند.تا کی می خواهید به تاریخ ایران افتخار کنید و همین جا بنشینید کمی هم باید خود را تکانی بدهیم و برای ایران افتخار بیافرینیم تا آیندگان به ما افتخار کنند.(مثل دکتر محمود حسابی)
  بعد هم ای کسانی که در مورد عرب حرف می زنید اصلا این موضوع چه ربطی در مورد اعراب دارد. عربها یکبار به ایران حمله کرد و بعد هم فکر نمیکنم هیچ خرابکاری مهمی انجام داده باشند. عربها را سیاه و مشکل دار می خوانید فکر میکنید ایرانی ها با این رفتارهایی که در دبیرستان ها و … دارند خوب هستند. این تکیه کلام جدید را هم فکر میکنم همه ی تان بدانید
  (همان کُسّه) آیا این است فرهنگ ایران . فکر می کنید اگر عربها به ایران حمله نمیکردند و ایرانی ها مسلمان نمی شدند آن وقت ایران وضعش خیلی بهتر می شد . به نظر من ایران به گند می کشید.

  در ضمن آیا فکر میکنید شما همگی از نژاد آریا هستید. شاید همون کسی که به عرب فحش داد یک پدرش یا مادرش اصلیت عربیت داشته باشد.

  بعد هم یکی دیگر می گوید عربها باعث عقب ماندگی ایرانی ها بودند. ماشاءالله حالا می توانی بگویی این را از کجا فهمیدی. یعنی ابن سیناها ، رازی ها ،فارابی ها، جابربن حیان ها ( او را پایه گذار علم شیمی میدانند و در محضر امام صادق که یک عرب بود درس خواند) ، برمکیان ، خیام ها و ……. کشک هستند و برگ چغندر تشریف دارند.

  چرا از حمله های دیگر حرفی نمی زنید که چقدر کتاب و …. از دستمان پرید و نابود شد و عملا بسیاری از تاریخ و فرهنگ و چیزهای دیگرمان را از دست دادیم.
  به جای تفرقه از مسئولان بخواهید که کتابی فیلمی سندی یا یه چیزی درست کنند که و به زبان های گوناگون آن را منتشر سازند تا پتگی باشد بر دهان بعضی از این غربی ها . (البته بعضی از این خارجی ها بدانند که تاریخ چند سال پیش آن ها آنها کارنامه ی زیاد خوبی ندارد و ایران می تواند خیلی راحت با این تاریخ حالشان را جا بیاره).

  **(برای بعضی ها که فکر میکنند ایران بعد از اعراب خیلی عقب افتاده شدند کتاب »خدمات متقابل اسلام و ایران« اثر شهید مطهری را دعوت میکنم. بعد هم تاریخ را بخوانید تا بفهمید چه کسانی باعث عقب افتادگی ایران شدند.)
  خدا نگهدار و حافظ شما باشد.

  1. اس اس می گوید

   @حسن,

   یک طنز : چند مار باهم در حال عبور بودند که یک کرم خودش را قاطی آنها کرد و چند لحظه بعد گفت ببخشید ما مارها کجا میریم ؟ آقا حسن ایرانی بودن لیاقت میخواهد که به ظاهر شما با طرز استدلالت برای همه مشخص کردی که ایرانی نیستی پس خودت را جزو ایرانی ها قرار نده .

 16. پایان می گوید

  دروود بر همهٔ اهل ایران زمین

  (یادتون نره که خورشید همیشه از شرق بالا میاد و در غرب پایین) ، تا بوده و هست و خواهد بود نیکی‌ در میان ملل مشرق زمین از چین تا به بلخ از حجاز تا به وان.

  بدرود

  پایان

  1. Kabob می گوید

   یه ….. گفت خورشید از شرق بالا میاد و مثلا خواست بگه شرقیها خیلی برترند…. خدمتش عرض کنم که درسته که خورشید از شرق بالا میاد ولی بربریت شرقیها رو که می بینه مثل خود شرقیها که همه دنبال مهاجرت و پناهندگی به اروپا اند ، پناهنده میشه به غرب

 17. اهورا می گوید

  درود…..
  از ديدگاه کلى به اين اثر نگاه کنيم متوجه ميشيم
  منظور کارگردان از اين فيلم اينه که جامعه امروزى کشور ايران رو به تصوير بکشه واون سرصداها همه بخاطر اينبود که نگاها نسبت به اين مسئله بيشتر بشه.بنظر من نويسنده ودستندرکاران اين اثر کار بزرگى کردن.
  هيچ کارگردان يا نويسنده اى يا بازيگرى قبول به توهين يا تمسخر يک کشور ويا مهمتر تمدن آن سرزمين بشوند آنوقت تمدن ايران زمين که آوازه اش
  درتمام دنيا خود نماى کرده ….نظر شخصی من راجب به اين اثر بود…..بدرود

 18. نیما می گوید

  هخامنشیان اگروحشی نبودند. کوروش توسط ترکان سربریده نمیشد

  1. اس اس می گوید

   @نیما,
   بنام اهورا مزدا ، هستی بخش دانای بی همتا
   یک مثل میگه کافر همه را به کیش خود پندارد ، نیما خصوصیت خود را به هخامنشیان نسبت نده ، این یک اصل پذیرفته شده است که اولین منشور حقوق بشر جهان توسط کوروش بزرگ تدوین شده آن هم در چه زمانی ، البته مشکل اصلی از مسوولین پست و بی مقدار است که به جهت منافع خودشان سرپوش بر حقایق گذاشته اند و باعث شده اند افرادی مانند شما به این فرهنگ باشکوه توهین کنند ولی این را میدانم که اهورا مزدا بخاطر این کار مجازات بزرگی برایشان مقرر خواهند فرمود .

   1. امیرخان می گوید

    جناب نیما!! وحشی شما هستید که با غارتگری تمام سر کی نفر را بریدید! این وحشی گری است! این! نه آزاد ساختن یهود ها از بابل! نه نوشتن حقوق بشر! و نه ترویج سکولاریسم که متاسفانه کشور های غربی از آن خود میدانند ولی ریشه در تاریخ ایران دارد.تاریخ ترکان در ایران به دوران بعد از اسلام مربوط میشود.با اکتفا به اسناد تاریخی ترکان بعد از اسلام به ایران آمده اند.اما مرگ کوروش…در مورد مرگ کوروش روایات زیادی گفته اند و چون توسط مورخان یونانی نوشته شده نمیتوان به صت آن پی برد.برخی معتقد هستند که بر اثر گذر زمان و به طور طبیعی جانش را از دست داده و برخی نیز معتقد هستند که در جنگ با سکایی ها.اما سکایی ها اصلا ترک نبوده اند.اما در خراسان امروزی و بخش هایی از سیستان زندگی میکرده اند که بر اساس نظر یک مورخ یونانی در اثر جنگ با آنها کشته شده نه در اثر جنگ با ترکان! ثانیا اصلا این یک دروغ محض است که سر کوروش را بریده اند. البته به دلایل زیر:اکثر کسانی که معتقد هستند کوروش در اثر جنگ با سکایی ها کشته شده باور دارند در یکی از این جنگ ها یک تیر به ناحیه پا(بعضا نیز به ناحیه گردن اشاره کرده اند) صلابت نموده و این چنین است که کوروش جان خود را از دست داده است.ثانیا اگر سر کوروش را میبریدند هیچ وقت برایش مقبره ای در پارس به اسم «پارسه» برای آن بزرگورار درست نمیکردند! و این هم دروغ و چاخان چندم شما! در ضمن کشته شدن در راه وطن مگر چه عیبی دارد! کوروش جانش را فدای وطن کرد.دقیقا مثل شهدای 8 سال دفاع مقدس! این چاخان ها و اراجیف را از سرت بیرون کن!

   2. م می گوید

    آفرین خوب زدی تو دهنش کاملا باهات موافقم

  2. امیرحسین می گوید

   @نیما, برو اول یکم تاریخ بخون بعد چیزی بگو

   ترکها اون موقع اصلا وجود نداشتن!

   ok

   1. کارشناس ارتباط تصویری می گوید

    سلام عزیز این کامنتی که اهانت کرده فقط هدفش اینکه خاطر شما رو آزرده کنه مثل خود فیلم 300 که اونقدر از نظر فیلمنامه ضعیفه که فقط می خواد رگ ناسیونالیسم ایرانی ها رو تحریک کنه ترک ها و آذری ها مردمان با ریشه و محترمی هستند در ضمن من آذری نیستم

  3. امیرحسین می گوید

   اگه سواد نداری مجبور نیستی حرفای مفت بزنی
   من نمیدونم ما ایرانی چرا اینجوریم مگه همون اروپایی ها میان بگن دین مسیح مال کشور ما نیست و ما بریم اسطوره های خودمون رو بپرستیم بعدشم استاد ابوالکلام آزاد و محمد ابراهیم باستانی پاریزی و دکتر فریدون بدره ای که دو تاشون استاد تاریخ دانگاه تهران و یکی دیگشون امام انقلاب هند هست اثبات کرده اند که کوروش ذواقرنینه و ذوالقرنین هم همونجوری که میدونید پیامبر پس بدون اطلاعات به مقدسات دینی و اسطوره های ملیتون اهانت نکنید
   بخدا قسم اسطوره های ملی ما و پیشوایان مذهبیمون در کنار همن نه در مقابل هم

   1. فرزاد می گوید

    درود بر شرفت من نمیدونم چرا ملت ما قهرماناشونو تقسیم بندی کردن یه عدرو دوس دارن یه عدرو متنفرن این فقر فرهنگی از کجا میاد من هیچ جای دنیا همچین چیزی ندیدم چه فرقی بین اریوبرزن بزرگ و حسین فهمیده 13 ساله وجود داره هردو مگه در راه دفاع از این سرزمین جونشونو فدا نکردن

    1. پرهام جاور می گوید

     درود بر شرافتت اریوبرزن و حسین فهمیده دو مهین پرست واقعی که همیشه الگویه خود من بودن برای عشق ورزیدن به سرزمین مقدس ابا و اجداد اریاییم اینهم بدون در هیچ جای دنیا در هیچکدام از تمدنهای باستانی جز سرزمین مقدسمان پسرهای ۱۵ ساله حماسه نیافریدهاند تنها در سرزمین دلاوران این ۱۵ ساله ها بارها و بارها حماسه افرین بودند

 19. امیر حسین می گوید

  با سلام
  در مورد فیلم 300نظرات مختلفی ایراد شده ولی اینکه شما این بحث را به فارس و غیر آن مربوط دانسته اید نشان از عدم تحلیل و شناخت از اقوام حاضر در ایران توسط حضرتعالی است.

 20. امیر حسین می گوید

  جای تاسف بسیار است که از یک فیلم ضد ایرانی حمایت می شود.

 21. امیر حسین می گوید

  آیا ایرانی بودن را با این تحلیلهای سطح پائین به سخره نشسته اید

 22. امیر حسین می گوید

  واقعا باید در برابر این بی حرمتی اینطور عمل کرد،روش تازه ایست که به دشمن چراغ سبز برای اقدامات بعدیش می فرستید

 23. امیر حسین می گوید

  روش برخورد با دشمن را یاد یگیرید تا نامتان جاودانه شود

 24. امیر حسین می گوید

  اگر خودتان به خودتان احترام نگذارید دیگران هم به شما احترام نمی گذارند

 25. غلام می گوید

  هرعاقلی میداندکه رسیدن لشکری باآن عظمت به پشت دروازه های یونان خودنشانی ازشکوه وعظمت است پس اشکشان در آد.

 26. راهنما می گوید

  همه ی حرفهایی که اینها میزنند دروغه حمله اسکندر به ایران بزرگترین دروغ تاریخه به سایت انوش راوید سری بزن خودت علتشو می فهمی

 27. ایران می گوید

  سلام به همه ی کسانی که نوشتند وچه پاسخ دادند مینویسم که هرکس بخواهد با ایران اسلامی وباستانی بجنگد با همان خدایی طرف است که الان شاهد انم که نام سرزمینم را بر سر زبان هایی می اورد که از حسودیه شان هرچه میزنند به در بسته میخورند.زنده باد ایران.والسلام.

 28. یاسمین می گوید

  سلام
  من این فیلم رو ندیدم ولی شنیدم خیلی به ایرانی ها توهین کردن

  ولشون کنین حسود هرگز نیاسود

  راستی تو رو خدا یکی بهم بگه چطور می تونم این فیلم رو گیر بیارم یا دانلود کنم

  ممنون

 29. مسعود می گوید

  سلام بچه ها.نظراتونو خوندم.جالب بود.مابه کوروش افتخار میکنیم واسلام راهم دوست داریم.وهر دو رو میخواهیم و نژاد پرست نیستیم.چون اگه باشیم میشیم فرزند شیطان.چون اولین نژاذ پرست تاریخ اون بود که گفت من از اتیشم.ما بوسیله اسلام داعیه دار تغییر دنیا هستیم.بوسیله امیرالمومنین زمان خودمون اقا امام مهدی مظلوم.وبخاطر همین غرب از ما میترسه و در صدد از بین بردن ماست.وتا میتونه بوسیله ماهواره جلوی گسترش تفکر شیعه رو میگیره.بچه ها خواهش میکنم یکم از بالا به قضایا نگاه کنید.این طبیعی نیست که غرب خودشو ول کرده و اومده در مورد ما فیلم میسازه.هدف دارن.اصلا به اونا چه.اونا میخوان ایران و اسلامو از هم جدا کنن.با خودتون فکر کردید که غرب چرا از ایران اسلامی خوشش نمیاد.مگه ایران اسلامی ترس داره؟چشماتونو باز کنید…………
  میخوان مارو به جون هم بندازن…………

 30. امیرحسین می گوید

  ما خیلی بدبختیم که تاریخ خودمون رو ول کردیم وبه تاریخ کشور های دیگر چسبیدیم برای همین هم کشور های هم کشور های بیگانه اموال ما را به تاراج می برند و مارا مسخره میکنند.

  پایان

 31. داریوش می گوید

  یه مشت لات و بی فرهنگ وفحاش جمع شدید هر جی دلتون خواسته بار قومیت های مختلف کردید از هم طرفداری هم میکنید؟
  ادعا دارید که ایرانی هم هستید؟
  همین عرب هایی که مسخره شون میکنید هیچ جا ما رو آدم حساب نمیکنن وشما به جای اینکه اونارو سرجاشون بشونید نشستید به هم توحین میکنید؟

  تاسف…

 32. مجتبي می گوید

  شما چجور ايراني هستيد كه به جاي حمايت از تمدن خودتون از يوناني ها و سازندههاي فيلم 300 حمايت ميكنيد.

  آقايوني كه ميگيد يونان مهد تمدنه بهتره بدونيد كه يوناني ها و اروپايي ها قبل از حمله به ايران قومي كاملا وحشي و عقب افتاده بودن اگر باور نداريد بريد و كاخ هاي اروپايي رو ببينيد ا.نا از آبي كه براي حمام استفاده ميكردن رو ميخوردن اونا حتي نميدونستن توالت چيه … اونا هيچ تمدني نداشتن همش از دزدين كتاب هاي ايراني ها و نابود كردن نسخه هاي اصلي اونا شروع شد.

  اين فيلم ها فقط به خاطر پوشوندن اين تمدن وحشي و كثيفه بريد يه نگاهي به كليساي سدليك بندازيد اين يك نمونه بارز وحشي گريه.

  ايراني ها پاك ترين و زيبا ترين تمدن دنيارو دارن ولي افسوس كه قدرش رو نميدونن.

  اي كوروش بزرگ كجايي كه ببيني فرزندانت با بي تعصبي و بي غيرتي خودشون نسبت به وطنشون دارن ايران رو نابود ميكنن.

  كجايي ببيني كه فرزندانت ديگه خداوند يكتا رو بالا سر خودشون نمي بينن.

  1. اِنی کاظمی می گوید

   مطلب رو بخونید ببینید که ما از 300 حمایت کردیم ؟
   کج اندیشی، کم خوانی تا چه حد !؟

  2. مرتضی می گوید

   تو فیلم اول فیلم،نشنیده بچه های ضعیف رو میکند ،این فرهنگه؟ مثل دختر کشی اعراب که با اومدن پیامبر مهربانی ها تموم شد، ایران الان رو بچسبید که ماهم بتونیم عبرتی باشیم برای ایندگان

   1. A.G می گوید

    تو زر نزن پلشت مثلا الان خیلی وضعیت خوبی داریم تو هم مثل همون وطن فروش های دیگه هستی که بجای وطن خودت چسبیدی به عرب ها و یونانی ها

 33. حمید می گوید

  سلام

 34. کارشناس ارتباط تصویری می گوید

  سلام، ممنون از اینکه این فیلم رو در اختیارمون گذاشتین. بعد اصلا این فیلم در مقابل گلادیاتور و ارباب حلقه ها و…. هیچ است. فقط فقط جلوه ویژه شبیه کارهای بالیوود هند است. موفق و مویید باشید.

 35. امید می گوید

  سلام به نظر من اگه یه بجای مختار عرب یه داستان تاریخی ایرانی در مورد فرهنگ ایران اون زمان میساختن عین بمب صدا میکرد به داستان مختار هم کاری ندارم

 36. محمد می گوید

  والا کلا این فیلم چرته که ۳۰۰ نفر جلوی لشکر خشیار شاه و گرفتن اخه پدر علم تاریخ هرودوت هم میگه وقتی لشکر ایران نزدیک یونان میشه مردان و زنان به خو د می لرزیدند بعدلشکر ایران واقعا خون خوار نشون میده در صورتی که این کورش بنیاد گذار حقوق بشر بعد این طبیعی ک ۳۰۰۰ سال پیش شهری که به تصرف در میامد به یغما به این کار فقط ایرانی ها نبوده که بعضی از دوستان اشاره دارن تا هنوز همینه فقط اون کورش بود ک فتح میکرد وه مردم ازاد میکرد

  1. اِنی کاظمی می گوید

   این حب و بغض سنگین یونانی ها طبیعی هستش.

 37. A.G می گوید

  خدایی ریدید امریکا داره اعتبار و ارزش مارو میاره پایین بعد مردم و دولت گشاد گشاد نشستن میگن ما تاریخ هفت هزار ساله داریم خب پدرسگ الان چی داریم

 38. محسن می گوید

  تاریخ باشکوه و با عظمت ایرانیان بر هیچ ملت باسوادی پوشیده نیست.بجز خود ایران

 39. فرید می گوید

  شاشیدم ب فیلم انیمیشنی بربر ها ک بلطف این چهل سال گذشته خودشونا متمدن میدونن و کشور عزیز و پر افتخار ما را وحشی قلمداد میکنن.عزیزان شاید این خرس های وحشی امروزی بصورت کوتاه مدت بتونن چهره و تمدن ما را زشت ب تصویر بکشن ولی تاریخ گواه اصلی تمدن ایران عزیز هست و تنها تاریخ حکومت های مختلف زمین از جمله حکومت های مختلف ایرانمان را قضاوت خواهد کرد.مردم عزیز ما همه باید خود تاریخ ساز شویم و ایران را ب عظمت اصلی خودش پیوند بزنیم.ب امید و تلاش مردمی برای سربلندی ایران عزیز و نابودی دشمنان ایران و تمام کسانی ک با نقشه های شوم در پی نابودی ایران و ایرانی هستند

 40. maedeh می گوید

  این کار امریکایی ها نهایت بی فرهنگی و بی تمدنی و گذشته سفیدشونو نشون میده…
  واقعا متاسفم براشون
  و در اخر یه سوال:این فیلم سیصد دو قسمته؟؟

  1. امیر رجبیان می گوید

   سلام . خیر یک قسمت هستش

 41. mohammad می گوید

  سلام چرا میگه لینک ها مسدود و خرابه؟؟

  1. امیر رجبیان می گوید

   سلام . فقط لینک کیفیت 1080 خراب بود . باقی کیفیت ها درست است.

 42. عباس می گوید

  دقت کنید یجوری تاریخ رو تحریف کردن به خود یونانی ها نشون بدی این فیلمو خندشون میگیره 300 نفر جلو میلون ها نفر بعد یه نکته مطمئنا پادشاهی که میلیونی ادم بر میداره میاره فکر زره اینا هم کرده تو فیلم اینا رو خودشون پارچه انداختن یونانی ها زره های ان چنانی دارن آخه تا کهی دروغ تا کی نیرنگ تا کی تحریف

 43. مبینم می گوید

  سانسور شده هست؟

 44. سعید می گوید

  واقعا قدیمیا یه حرف جالبی میزدن واون هم این بود که حسود هیچوقت خواب خودشو نمیبینه بلکه مرگشو میبینه الان امریکا فقط الکی الکی گیر داده به دروغ گفتن علیه بزرگ ترین تمدن تاریخ یعنی ایران عزیزمون به جای اینکه بره اون مردم بی خانمان خودشو جم کنه

 45. حسین می گوید

  سلام به نام ازادی
  تاریخ هر کشور بیان گر تمدن و فرهنگ ان کشور می باشد .تاریخ گذشته غنی ایران همیشه مورد اهانت و سعی در نابود کردن ان بوده اند همانند اعراب و مغولها همان چیزیکه هم اکنون در عصر جدید توسط داعش شاهد ان بودیم به نوعی تخریب تاریخ گذشته و القای تاریخ خودشان به مردم ان کشور به واسطه زور و قدرت و بی کفایتی حاکمان آن کشور که بعضا با تخریب اماکن تاریخی و تاریخ کشور خود همانند ایران کنونی بی تفاوت و گاها همراهی میشوند زیرا بغیر از دین و تمدن خود که پایه و اساس ان بیش از 1400سال ندارد برای انها تاریخ گذشته بی معنی هست دقیقا همان تفکر داعش که خود را ولی بشر میداند و بقیه را کافر تاریخ فراز و نشیب های زیادی دارد و همیشه اینطور نخواهد ماند که هر کس و هر کشوری تاریخ ایران را تحریف نماید و و حاکمان ایران از روی رضایت سکوت اختیار کنند.

 46. Saman می گوید

  دراین شکی نیست که بعداز اینکه یونانی ها از سپاه ایران شکست سختی خوردن در جنگ بعدی پیروز شدن ولی اینکه ماایرانیهارو ادم که نه دیوهای خونخوار وعجوزه های پلیدی نشون داده تمامش دروغ محض وخیال بافی وحسادته پیشینه مابامردان و زنانی نیک سیرت ونیک روی ونیک رفتارنوشته شده وبه استناد تمام تاریخ نگاران رسیده از صد در صد فیلم سیصد،نودونه درصدش….مفته که اینا خوردن.

 47. مهدی می گوید

  آهنگ هویتش من از یاس که درباره همین فیلم هست رو گوش بدید

 48. مهرداد می گوید

  سلام و درود 🙂
  پر از تخیل بود و هست اما اصلا همه حرفاشون درست اخه 300 نفر اونم مقابل ایرانی؟!
  واقعیت در همین زمان وقتی که فرمانده امریکایی بعد از بازداشت خودشو خیس میکنه خنده داره انصافا
  یا مثلا همین اواخر ببینید یه خبرنگار چینی برای هم زبانان خودشون در مورد خوی حماسی ایرانی چی میگن اونم نه به زبان انگلیسی بلکه به زبان چینی و برای مردم خود چین

 49. Amir,Z می گوید

  از نظر من کارگردان و نویسندگان فیلم کلا توهم زدن باید تیمارستان بستری بشند.
  این حداقل کارایی که می تونن انجام بدن

 50. فرزاد می گوید

  کامنتارو خوندم واقعا ماجرا خیلی سادست و این همه بحث نداره شما که انتظار ندارین ملتی بیگانه تاریخ مارو روی پرده سینما ببره و اونو باشکوه نشون بده خب معلومه چی میسازن در فیلم 300 ایرانی ها قومی وحشی و در فیلم اسکندر یونانی ها قهرمان به تصویر کشیده شده اند این درحالیه که نبرد ترموپیل و حمله اسکندر به ایران هردو تقریبا یک اتفاق هستند به هرحال اگر از دیدن اینگونه فیلم ها خسته شدیم باید خودمون دست بکار شیم هیچ مملکتی نمیاد تاریخ باشکوه مارو به تصویر بکشه وقتی حتی خودمون هم اینکارو نمیکنیم

 51. Hjojnv می گوید

  خوب وحشی بودن دیگه. نکنه خیال کردین با دسته گل رفتن به کشور های دیگه و مودبانه ازشون خواهش کرده اند که کشورهایشان رو به ایران بدن و خراج و مالیات سالانه به ایران پرداخت کنن.؟ لابد مثل اعراب که وقتی به ایران حمله کردن ، مردم به استقبالشان رفتن و اعراب بدون خونریزی و تجاوز ایران رو گرفتند… آره؟

 52. no persian می گوید

  ممنون بابت فیلم ! خدارا شکر که هیچکس نمیتونه تاریخ پاک کنه و زنده باد کسایی دربرابر متجاوزایی مانند مغول ها مقدونیه ایرانی ها با افتخار ایستادند لعنت به پدر و مادر کسایی که از ظلم دفاع میکنند اگه شما ایرانی ها فکر میکند کارتون درست بوده آن روز بخاطر همین الان تو کشورتون آزادی ندارید وهروز بدبخت تر میشید اسپارتا برای کشورشون جنگیدند شما تو خاک یونان چه غلطی میکردید جز تجاوز! زنده باد نور و لعنت بر تاریکی

 53. آروشا می گوید

  سلام دوستان
  فیلم یوسف پیامبر کلی اشکال فاحش تاریخی داشت مثل این : سینوهه زمان فرعون آمنحوتپ کودک بود نه هم سن بابا بزرگ من
  دیگه این اشتباه که یوسف زمان فرعون بوده تو هیچ تاریخی نیست و اشتباهه
  ای کاش به تاریخ ایران باستان توجه هرچند اندکی میشد ساخت فیلمی از کوروش کبیر پیش کش
  وقتی از تقویم ایرانی کوروشو حذف کردند دیگه چه انتظاری دارید؟؟؟؟؟؟؟

 54. کاظم می گوید

  چهارتا دیوانه ، فقط از حسادت این فیلم را نوشتن کارگردانی کردن و بازی کردن ، ، فقط و فقط خواستن جامعه جهانی را برانداز کنن ببینن ، چی میگن ، چی فکر میکنن ، و چی میخواهند ، و چی میدهند ، تا اونوقت تصمیم بگیرن چه فیلمهای دروغ دیگه‌ی بسازن که پول ساز باشه براشون ، و حالا که با ساخت این فیلم محکوم شدن و شکست خوردن ، مجبورن به دروغ بگن فروش خوبی داشته ،

 55. محمد جواد می گوید

  با سلام. من تابه حال فیلم به این مزخرفی ندیده بودم مگه میشه که سیصد نفر جلوی ارتشی میلیونی مقاومت کنن و حتی یک نفرشون هم کشته نشه.

  به نظر من این فیلم خیلی مزخرفه حیف نتی که دادم این فیلم خرافاتی رو دانلود کردم.

  این فیلم دشمنی آشکار آمریکا رو با ملت فرهنگ وتاریخ سر زمینه زیبا ما ایران رو نشون میده

 56. معین می گوید

  سربازان لئونیداس 300 نفر نبودن 5000 نفر بودند. ولی اگه شما به جای تاریخ رمان می خونید باشه 300 نفر…

 57. yes persian می گوید

  رفته بودیم جاهلانی چون تو را از صحنه روزگار پاک کنیم

 58. سورنا می گوید

  عمرتو هدر نده بابت این مسخره بازیا

 59. Matin می گوید

  کلا باید بگم گور پدرشون هرچی می خوان فکر کنند گذشته تموم شد وقتی من پیش خودم میدونم که این جوری نبوده پس بزار اونا هرچی می خوان فکر کنم ولی من میدونم حقیقت نداشته.

  1. Persian می گوید

   ممنونم بابت این جمله بعد خوندن این متن بهش نیاز داشتم :))))

 60. آقای آکولاد { } می گوید

  جدای از همه ی این حرف ها
  مشکل دقیقا »»»خودمان««« هستیم!
  با گذشت سال ها از اکران این فیلم ، هنوز ساخت فیلم حرفه ای با محتوا و داستان واقعی برایمان ناممکن است.
  کاش بپذیریم که در جنگ نرم شکست خورده ایم …

  در سینما داستان های عاشقانه را مشاهده کردیم که پایان همه آن ها ازدواج یا جدایی است…
  و شبکه هایمان (شبکه آی فیلم) یا تاریخ مصر را بازگو میکند (یوسف پیامبر)
  و یا تاریخ عرب (مختار نامه)
  و یا تاریخ کره جنوبی (شبکه تماشا)(جواهری در قصر، افسانه دونگی)
  و هر سال تکرار و تکرار میکنند…
  کدام مجموعه تلویزیونی از هخامنشیان میگوید؟
  چند فیلم سینمایی جهانی در این باره ساختیم؟

  و تنها به “حرف” از جنگ نرم میگوییم و در “عمل” هیچ نداریم!
  #حقیقت_تلخ

 61. Persian می گوید

  گریه آوره

 62. علی دهقان می گوید

  تعجب می کنم که دشمنمون یه فیلم برای تخریب ما درست کرده برای اینکه ما رو داخل جوامع مختلف خونخوار ومتجاوز نشون بده اونوقت ما به جای اتحاد ومقابله با این کار داریم خودخوری میکنیم.خب دوستانی که سر ساخت فیلم های ایرانی بحث میکنن دارن اشتباه میکنن واقعا,ببینید صدا و سیمای ما یه اشتباهاتی کرده و اونم اینه که کل بودجشو صرف فیلم های مذهبی میکنه.نمی گم غلطه دلی باید به فرهنگ,دستاوردها و افتخارات ایران قبل از اسلام هم هشاره کنه و بزرگی,علم و قدرت ما رو به شکل صحیح بدون حمایت از یک طرف به رخ جهانیان بکشه

 63. ب تو چ می گوید

  خود کرده را تدبیر نیست تمام
  هرچی بوده و هست مقصر خودمونیم

 64. ب تو چ می گوید

  خودکرده را تدبیر نیس…
  مقصر خودمون هسیم خود ملت تمامممممم

 65. kian می گوید

  داداشام انقد ناراحت نباشین من مطمعنم بزودی فیلمی هم در مورد کوروش بزرگ و هم سردار سورنا ساخته خواهد شد … البته شما نمیدونم میدونین یا نه ولی درون کشور ما نفوذی وجود داره به همین دلیل از رند بعضی کار ها جلوگیری میکنن و سعی میکنن سنگ لا چرخ بندازن که به امید خدا درست میشه من بهتون قول میدم همین الان نمیبینین قبلا نظام اسم همه موشک ها و سلاح هاشو عربی میزاش الان داره میره به سمت ایرانی گزاشتن چون داره میفهمه که جنگ صهیونیسم جهانی اول با ایرانیت ماست بعدش چیزای دیگه

 66. ALMA می گوید

  اخه چطور از تاریخ خودمون حفظ کنیم .حتی مسئولین یه فیلم از زمان گذشته ما زحمت نمی کشن بسازن . اگه ما هم مثل کشورکره از گذشتگان خودمون فیلم می ساختیم و تو دنیا نشون میدادیم . امریکا هم نمی تونست تاریخ ما را جعل کنه . ما فقط گیر دادیم به تاریخ عراب

 67. ارش می گوید

  از وقتی که اعراب وارد ایران شدایرانی باقی نموند حتی ما حتی ژن اصلی ایران باستان رو هم نداریم وقت تضاهر میکنیم ومیگیم ما از نوادگان کوروش هستیم نه بابا چنین چیزی نیست واقعه بین باشیم کازی که اعراب باما کردن مغول ها نکردن

 68. ابوالفضل می گوید

  ایرانی ها قبل از اسلام حکومت میکردند
  و حتا غربی ها هم به گرد پای ما ایرانی ها نمی‌رسیدند الانا ولش آدم شدن قبلا سگی بیش نبودند این کشور تاریخ بزرگی داره البته اگر بعضی ها نزنن زیرش

 69. ابوالفضل می گوید

  مشکل فیلم ساز های ایرانی اینه که فقط اسلامی شدن ما فیلم میسازند
  اما خداوکیلی چرا قبل اسلام را یه نگاه نمیندازید یه فیلم بسازیم
  همین کارارا میکنیم که بیگانه ها دست به کار میشن
  و یه جوری جلوه میدن ما ایرانی هارا که انگار بی شرف هستیم

 70. به تو چه می گوید

  پس تو یک هیولای وحشی

 71. مهسا می گوید

  پوووف چقدر مسخره ! اگه ایرانی ها از تاریخ خودشون خبر داشتن میفهمیدن چه خبره میفهمیدن که ایران قدرت مند ترین کشور بوده ، ایران همون کشوریه که تو گذشته دروغ گفتن جرم بزرگی بود ،همه ایرانی ها به با شخصیتی و با ادبی معروف بودن ،واقعا جای تاسف داره که امریکایی ها این چنین فیلم هایی بسازند و ایرانی ها هیچ کاری نتونن بکنن روز روز به روز داریم از زبان فارسی دور میشیم و مزخرافات امریکایی ها رو بین زبان شیرین فارسی موقع صحبت کردن استفاده میکنیم . موقع خشایار شاه همه این یونانیان بودن که اول ایرانی هارو ازار میدادند که خشایار شاه به خاطر این کاراشون به یونان حمله کرد در ضمن اسکند که خوب تلافی کرد اون اسکندر که مثل هیولا افتاده بود به جون تخت جمشید بونانی نبود ؟ تو ایران باستان ایرانی ها قانون هایی داشتند که از انسانیت ایرانی جماعت خبر میداد و حالا، کو اون ایرانی که شعارش گفتار نیک پندار نیک رفتار نیک بود؟!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.