دانلود فیلم مصائب ژاندارک ۱۹۲۸

La Passion de Jeanne d'Arc

فیلم سینمایی مصائب ژاندارک فیلمی ساخته ی کارل تئودور درایر و نویسندگی جورف دلتیل، کارل تئودور درایر است که در سال ۱۹۲۸ منتشر شد.

یک فیلم تاریخی صامت دیگر که برمبنای محاکمات واقعی ژاندارک ساخته شده است.

این فیلم را نقطه‌ی تحولی برای تاریخ سینما می‌دانند.

به خصوص که از لحاظ تولید و کارگردانی فیلم ویژه‌ای محسوب می‌شد.

«مصائب ژاندارک» را یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما می‌دانند.

 

La Passion de Jeanne d'Arc

خلاصه فیلم مصائب ژاندارک

مصائب ژاندارک، روایت درایر از دستگیری، بازجویی و شکنجه، محاکمه و اعدام ژاندارک، دوشیزه اورلیان و قهرمان ملی فرانسوی است که شجاعانه در برابر متجاوزان انگلیسی و دستگاه مذهبی پشتیبان آن‌ها (کلیسا) ایستاد و جانش را در این راه گذاشت و بعد از مرگ، قدیسه خوانده شد.

اما ژاندارکی که درایر در سینما خلق کرد، با همه ژاندارک‌های سینمایی دیگر متفاوت است. رابین وود ژاندارک او را بزرگ‌ترین ژاندارک سینما و «مصائب ژاندارک» را از نظر سبک شناختی، پرجلوه‌ترین فیلم درایر خواند.

ژاندارک برای درایر، صرفاً یک شهید تاریخ، یک زن قهرمان یا حتی یک قدیس مذهبی نیست بلکه نماد همه زن‌هایی است که رنج می‌کشند و قربانی می‌شوند.

برخلاف برسون که در «ژاندارک» خود، عمداً از ایجاد هر گونه فضای احساسی و عاطفی پرهیز کرده و فضای سرد و بی‌روحی می‌سازد، درایر، فضای عاطفی قوی ای در فیلم می‌سازد که بیننده را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

فیلمی که علی‌رغم صامت بودن، به خاطر نماهای کلوزآپ اش از چهره معصوم و نورانی ماریا فالکونتی در نقش ژاندارک، از هر فیلم ناطق دیگری، رساتر و کوبنده تر است.
بازی فالکونتی به ویژه میمیک چهره بدون گریم و پرچین و چروک او در صحنه‌های بازجویی و صحنه اعدام بسیار نافذ و تأثیرگذار است.

در صحنه اعدام ژاندارک، نمای نزدیکی از صورت او نشان داده می‌شود که قطره اشکی بر آن جاری است.

می‌گویند بازی فالکونتی در این صحنه آنچنان واقعی بود که همه عوامل فیلم به همراه او می‌گریستند و درایر نیز انگشت خود را در اشک فالکونتی مرطوب کرد و آن را بوسید.

معصومیت ژاندارک و رنج‌های او، ژان لوک گدار را نیز تحت تأثیر قرار داد و او در فیلم «گذران زندگی» خود آناکارینا را در مقابل پرده سینما نشاند تا در غم رنج‌های ژاندارک، اشک بریزد.

زنانی که رنج می‌کشند…

 

بازیگران

رنی ژان فالکونتی

آندری برلی

موریس شوتز

آنتونن آرتو

میشل سیمون

لویی راوه

کمیل باردو

اوژن سیلون

سکانس تاثیرگذار فیلم مصائب ژاندارک

 

دانلود فیلم

 

منبع ویکی پدیا

مشخصات دانلود


لینک دانلود فیلم با کیفیت 720 (حجم: 700 مگابایت)


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.